Български  ENGLISH  SPANISH

Покупки
Потвърждение

Поръчани документи:
Пакети/Документи: 0    Крайна цена: BGN 0.00 

Обадете се на +359 898 741 240 или влезте тук за повече информация.



Консултантска стая

Петък 27.03.2009 @ 01:04 PM
Здравейте,
Интересува ме дали може да си продам фирмата която е ЕТ? Да се прехвърли на друг човек. Не съм регистриран по закона за ДДС. Какви документи трябва да
...виж повече »

Четвъртък 20.11.2008 @ 06:16 PM
Зравейте, моля за съвет как да открия моят вуйчо-не зная къде живее, може вече да починал, а е наследник на земеделски земи на дядо ни, който е вече покойник. Става въпрос ...виж повече »

Четвъртък 04.12.2008 @ 01:48 PM
Здравейте, имаме регистрирано сдружение с нестопанска цел с обществено полезна дейност от октомври 2007 г. , но поради немарливост или незнание на адвокатката, която ...виж повече »

Сряда 01.04.2009 @ 04:56 PM
Имам пълномощно от дъщеря ми, която е чуждестранно физическо лице, да отдавам под наем и да получавам наем за нейния апартамент. Апартаментът е отдаден под наем на ...виж повече »

Сряда 10.02.2010 @ 01:53 PM
Съпругът ми има ЕТ. Може ли да се смени собствеността на ЕТ на съпругата като се заличава името на съпруга, а остава това на съпругата и ЕТ продължава да функционира...виж повече »

виж всички » Въпрос 5 / 135

Нормативни актове

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:22 AM
ЗАКОН за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Закон за корпоративното подоходно облагане
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Закон за счетоводството
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
виж повече »

Четвъртък 25.01.2018 @ 11:17 AM
Търговски закон
виж повече »

виж всички » 5 / 14

Обявяване на Годишен финансов отчет

Всички пререгистрирани търговски дружества трябва да представят Годишните си финансови отчети в тримесечен срок от пререгистрацията, независимо дали те подлежат на заверка от одитор. 

Съгласно чл.40 от Закона за счетоводството, търговците по смисъла на Търговския закон публикуват годишния си финансов отчет – чрез заявяване и представяне за обявяването им в Търговския регистър. (Това се отнася дори за търговците, които не са осъществявали дейност през съответния отчетен период. Те трябва да публикуват празен отчет).

В § 9а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 30.05.2008 г.) от Закона за счетоводството е указано, че търговците които се пререгистрират до 31 май на съответната година, са длъжни да публикуват отчетите си до 30 юни на същата година, а тези, които се пререгистрират през периода 01 юни – 31 декември – в тримесечен срок от пререгистрацията. Търговците регистрирани след 01.01.2008г. са длъжни да публикуват отчетите си до 30 юни всяка година.

Държавна такса за публикуване на годишен финансов отчет - 20 лева, а хонорарът ни за услугата е 50 лева.

При неизпълнение на това задължение в указаните срокове са предвидени солидни санкции. Съгласно Закона за счетоводството те варират от 2000 до 3000 лева, а по Закона за търговския регистър – от 500 до 1000 лв.

Услугата се предлага за лица в цялата страна!

Ние предлагаме нашето съдействие при обяването на Годишни финансови отчети в Търговския регистър. Подготвяме необходимия протокол за приемане на Годишния финансов отчет и разпределение на печалбата и попълваме компетентно съответното заявление за обявяване на акта. От Вас се иска да ни предоставите заверен от управителния орган Годишен финансов отчет за съответната година.

Можете да се възползвате от нашите услуги при обяването и на други актове в Търговския регистър, чието обявяване е задължително.

С цел да спестим голяма част от Вашето време и пари за държавни такси, Ви предлагаме да подадем документите Ви с електронен подпис.

Ако имате въпроси или желаете да ползвате нашата услуга, моля свържете се с нас чрез формата за запитване или на посочените контакти.